Na przełomie czerwca i lipca jasielscy harcerze wybrali się na dziesięciodniowy obóz pod namiotami do Stanicy Harcerskiej w Czarnej Górnej. Komendantem obozu był druh phm. Jerzy Kosiba, natomiast kadrę stanowili phm, Iwona Dziedzic, pwd. Justyna Hendzel, pwd. Izabela Sułyk oraz dh Krzysztof Kapłon i dh Jakub Wróbel we wsparciu dh. Agnieszki Mazur, dh Mikołaja Samborskiego, dh. Łukasza Zaleśnego i dh. Krystiana. W obozie uczestniczyło około siedemdziesiąt osób z 166 DH Cichociemni, 309 DH Golesz, 139 DH Lisy, 15 DH Płomienie z Szebni, DH Leśni z Czeluśnicy. Dołączyli się do nas również harcerze z DH Leśni z Gorlic.

Tematyka tegorocznego obozu nawiązywała do słynnego filmu pt „Czarne Stopy”. Zadaniem harcerzy było wytropienie Leśnego Oka, które podrzucało listy, zadania a czasem robiło jakieś psoty. Leśne Oko było bardzo sprytne i wymagało od harcerzy wielu umiejętności traperskich. Na podkreślenie zasługuje zaangażowanie harcerzy podczas pionierki obozowej, dzięki któremu powstały fantastyczne elementy wystroju obozowiska. Druhny i druhowie brali udział w zajęciach z podstawowych technik harcerskich, spędzali czas na grach i biegach patrolowych, wieczorami śpiewali przy ognisku.

Nie obyło się także bez wędrówki bieszczadzkimi szlakami. Tym razem udaliśmy się w trasę na Połoninę Caryńską. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od Przełęczy Wyżniańskiej wspinając się na szczyt Połoniny Caryńskiej i schodząc do Berezek. Przewodniczył nam druh phm. Józef Obłój. Jego opowieści umilały nam czas spędzony w drodze. Mogliśmy się dowiedzieć się także wielu ciekawych rzeczy o Bieszczadach i podziwiać piękno okolicy.

Dużą atrakcją dla harcerzy okazały się warsztaty koszulkowe, prowadzone przez druha Tomasza Serwina, podczas których każdy z nas mógł zrobić sobie koszulkę według własnego pomysłu.

Pogoda nam bardzo dopisała. Góry odsłoniły się przed nami,jako te bardzo upalne i słoneczne, ale także pokazały magię bieszczadzkich burzy i ulew. Nasz pobyt minął bardzo szybko w cudownej braterskiej atmosferze i wracać nam przyszło do Jasła ze łzami w oczach.

phm. Iwona Dziedzic

 
Cytat dnia

Służba dobrowolna, z własnej chęci i bez niczyjego przymusu przynosi najwyższy człowiekowi zaszczyt.

A. Małkowski

krzyz2.png
Instytucje wspierające

Hufiec Jasło realizuje zadanie publiczne wspierane przez Urząd Miasta w Jaśle pod nazwą: "Profilaktyka oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym"

Statystyka
Odsłon : 286827