Ponad 200 harcerzy i harcerzy z terenu całej Polski w miniony weekend gościło w Tarnobrzega w ramach XXIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”. Nie zabrakło też wśród tego grona przedstawiciela Hufca Jasło, pwd. Wojciech Zajdel wystąpił wraz z Zespołem Team Band Leżajsk.

Podczas sobotnich przesłuchań na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprezentowało się 16 zespołów, które wykonały 38 utworów konkursowych. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalno - instrumentalne na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Tegoroczna edycja wydarzenia obejmowała dwa utwory konkursowe o tematyce harcerskiej, turystycznej lub biwakowej. Kategorią dodatkową była twórczość Edwarda Stachury.

Podsumowaniem XXIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” w Tarnobrzegu był sobotni koncert galowy w Tarnobrzeskim Domu Kultury, podczas którego wystąpił Zespół Caryna. Wystąpili założyciel i lider Łukasz Nowak oraz skrzypek Adam Marańda. Podczas godzinnego koncertu uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu autorskich kompozycji do słów Łukasza Nowaka oraz piosenki artystów którzy na przełomie lat inspirowali zespół w swojej działalności. Nie zabrakło piosenki poetyckiej, ballady. piosenki studenckiej. Duet sięgnął także po zapomniane utwory z nurtu turystycznego.

W trakcie Koncertu Galowego ogłoszono także werdykt jury Festiwalu, według którego nagrodę GRAND PRIX otrzymały Podkarpatki z Krosna. Pierwsze miejsce zajął Zespół Team Band z Leżajska, II miejsce Zespół 104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca za utwór Tylko „Ty i ja”, trzecie III Zespół Manufaktura z Annopola za utwór „Ballada północna”. Nagrodę główną w kategorii dodatkowej otrzymał Zespół Team Band z Leżajska za wykonanie utworu „Życie to nie teatr”. Wyróżnienie premiowane udziałem w koncercie galowym dla zespołu Astrano z Puław za wykonanie utworu Chrystus Bieszczadzki. Wyróżnienie – premiowane udziałem w koncercie galowym dla 1 Gromady Zuchowej Zuszki Duszki z Nowej Dęby za włożoną pracę artystyczną i wykonanie utworu „Zuchowa Bajka”.

Na koniec festiwalu organizatorzy zaprosili uczestników na kolejną edycję „Śpiewograńca”.

W imieniu Zespołu ds. Promocji Hufca
phm. Robert Nowiński

 
Cytat dnia

Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś, czym się jest.

<ks. Kazimierz Lutosławski>

krzyz2.png
Instytucje wspierające

Hufiec Jasło realizuje zadanie publiczne wspierane przez Urząd Miasta w Jaśle pod nazwą: "Profilaktyka oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym"

Statystyka
Odsłon : 292472