Druhny i Druhowie
Instruktorzy Hufca Jasło
Dobiega końca czteroletnia kadencja obecnych władz. Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń jakim jest Zjazd Zwykły Hufca.

Działając na podstawie Statutu ZHP paragraf 48 oraz Uchwały nr 20/XXXVIII Rady Naczelnej ZHP, Komenda Hufca Jasło podjęła uchwałę o zwołaniu Zjazdu Zwykłego w dniu 21 października 2015 roku o godzinie 16.30 w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle, ul. Rafineryjna 3a.

Zjazd to podsumowanie czterech lat pracy komendy ale przede wszystkim wybór nowych władz a co za tym idzie programu i tendencji rozwoju naszego hufca. Odpowiedzialność za tę pracę i podjęte na zjeździe decyzje ponosimy wszyscy wspólnie jako instruktorzy hufca.

To czas na podjęcie najważniejszych uchwał obligujących komendę do konkretnej pracy i rozwoju naszej harcerskiej wspólnoty.

Druhny i Druhowie!
Dziękuję za cztery lata wspólnej pracy, przygody i służby! Zapraszam Was na Zjazd jednocześnie życząc odważnych i przemyślanych decyzji.

Czuwaj!
Komendant Hufca Jasło
phm. Waldemar Marek HR

 

Już za tydzień zainaugurujemy nowy rok harcerski 2015/2016

Druhny i Druhowie, w sobotę 12 września o godzinie 14.00 odbędzie się Msza Święta inaugurująca rok harcerski 2015/2016.
Uroczystości podzielone zostaną na dwie części:

I – Zuchy zapraszamy o godzinie 10.00 na Ogródek Jordanowski gdzie podejmą się zadań rękodzielniczych i artystycznych. Wezmą także udział w Mszy Świętej i apelu po czym zakończą uroczystości.

II – Harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników zapraszamy na godzinę 14.00 na Mszę Świętą do Fary. Następnie wezmą oni udział w apelu inauguracyjnym po którym nastąpi flash mob. Całość happeningu dla harcerzy zakończy śpiewanie na rynku ok. godz. 19.00

W trakcie zajęć zuchowych i harcerskich przewidziany jest skromny posiłek oraz gorąca herbata.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Trwa pierwszy od wielu lat Zlot Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Woli Michowej

Komenda Chorągwi Podkarpackiej ZHP zorganizowała przedsięwzięcie na skalę całego województwa - Zlot Chorągwi, w którym bierze udział około 500 uczestników z terenu Podkarpacia.

Komendę Hufca Jasło reprezentują dwa środowiska: 166 Jasielska Drużyna Harcerska "Cichociemni" oraz 139 Drużyna Harcerska "Lisy".

W piątek stanicę zlotu odwiedziło około setki zaproszonych gości instruktorów i przedstawicieli władz samorządowych. Zmagania uczestników zlotu ze specjalnosciami obejrzała miedzy innymi Druhna Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica, Pani Wicewojewoda Maria Kurowska, Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki oraz dziesiątki innych przedstawicieli pobliskich miast, gmin i powiatów.

Zapraszamy do bieżącego śledzenia tego niesamowitego przedsięwzięcia na https://www.facebook.com/podkarpacka.zhp

Już niebawem dostępna będzie pełna galeria zdjęć.

 

 

Instruktorzy, Druhny i Druhowie z Hufca ZHP w JaśleW piątek 7 sierpnia 2015 r., dwa dni po 72. rocznicy Akcji uwolnienia więźniów w Jaśle spotykamy się o godzinie 20.00 pod Pomnikiem AK (obok budynku sądu) aby uczestniczyć w III Jasielskim Marszu Wolności ku czci uczestników i ofiar „Pensjonatu”. Jego organizatorami są: Miasto Jasło, Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, Komenda Hufca ZHP   w Jaśle oraz 139. Drużyna Harcerska Lisy przy współpracy z Parafią p.w. NSPJ i NSNMP w Jaśle - Żółkowie.

Po części „słowno - muzycznej” oraz odczytaniu listu od jedynego żyjącego uczestnika Akcji, Druha Pułkownika Stanisława Dąbrowy - Kostki, w towarzystwie zapalonych pochodni  ok. 20.30 wyruszymy trasą „odskoku” uczestników Akcji w kierunku Żółkowa, by tam (ok. 21.15) na placu przed kościołem zapalić symboliczny ogień pamięci, odczytać okolicznościowy Apel i odśpiewać ze specjalnie przygotowanych śpiewników kilka pieśni żołnierskich i partyzanckich.

Marsz zakończy się ok. godziny 22.00, po czym uczestnicy na własną rękę wracają do domów. Za udział, a szczególnie za powrót, osób niepełnoletnich organizatorzy nie biorą odpowiedzialności. Powinny być one pod opieką rodziców, dziadków, nauczycieli, instruktorów harcerskich lub innych upoważnionych przez rodziców pełnoletnich opiekunów.

Mile widziane i wskazane są pochodnie lub świece (lampiony) oraz chorągiewki lub niewielkie flagi w barwach narodowych.


Instruktorzy, harcerki i harcerze proszeni są żeby w miarę możliwości stawili się w mundurach. Ze względu na wagę patriotyczną Marszu oraz tego, że nasz Hufiec jest współorganizatorem tak istotnego patriotycznego przedsięwzięcia, zwracamy się z apelem do każdej z Drużyn o liczny udział w III Jasielskim Marszu Wolności, tym bardziej, że w tym roku podczas niego mocno będzie zaakcentowany udział w przygotowaniu Akcji naszych Patronów - Rodziny Madejewskich. Druh Stanisław Dąbrowa - Kostka jest dumny z tego, że pamięć o Akcji w Jaśle nie ginie i że w tym Marszu uczestniczą harcerze. Każde środowisko harcerskie z naszego Hufca, które będzie uczestniczyć w Marszu otrzyma przekazaną przez niego historyczną płytę na temat AK.

 
Więcej artykułów…
Cytat dnia

Nic nie znaczą słowa Przyrzeczenia, jeśli się wielokrotnie nie przełamały w pryzmacie codziennego życia.

<Jadwiga Falkowska>

krzyz2.png
Instytucje wspierające

Hufiec Jasło realizuje zadanie publiczne wspierane przez Urząd Miasta w Jaśle pod nazwą: "Profilaktyka oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym"

Statystyka
Odsłon : 292461