Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Druha Harcmistrza Mariana Kawałka. Odszedł na Wieczną Wartę po wielu latach służby i wierności harcerskim ideałom. Jesienią ubiegłego roku ukończył 80 lat. Był zasłużonym społecznikiem, nauczycielem oraz  animatorem kultury. Szczególnie ważną płaszczyzną Jego pracy na rzecz środowiska lokalnego była działalność harcerska. W ZHP pełnił funkcję drużynowego, komendanta szczepu, a w latach 1987 - 1999 komendanta Hufca w Kołaczycach. Organizował wiele biwaków i obozów, w tym międzynarodowych. Wychował mnóstwo wartościowych ludzi spod znaku Harcerskiego Krzyża i Lilijki. Za swoją służbę otrzymał m.in. Złoty Krzyż Zasługi dla ZHP.  Druhu Marianie, pozostaniesz w naszej wdzięcznej pamięci. Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

Z pożegnalnym Czuwaj!

 

Komenda Hufca ZHP w Jaśle, Instruktorzy, Harcerki i Harcerze

 


 

Druhny i Druhowie
Instruktorzy Hufca Jasło
Dobiega końca czteroletnia kadencja obecnych władz. Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń jakim jest Zjazd Zwykły Hufca.

Działając na podstawie Statutu ZHP paragraf 48 oraz Uchwały nr 20/XXXVIII Rady Naczelnej ZHP, Komenda Hufca Jasło podjęła uchwałę o zwołaniu Zjazdu Zwykłego w dniu 21 października 2015 roku o godzinie 16.30 w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle, ul. Rafineryjna 3a.

Zjazd to podsumowanie czterech lat pracy komendy ale przede wszystkim wybór nowych władz a co za tym idzie programu i tendencji rozwoju naszego hufca. Odpowiedzialność za tę pracę i podjęte na zjeździe decyzje ponosimy wszyscy wspólnie jako instruktorzy hufca.

To czas na podjęcie najważniejszych uchwał obligujących komendę do konkretnej pracy i rozwoju naszej harcerskiej wspólnoty.

Druhny i Druhowie!
Dziękuję za cztery lata wspólnej pracy, przygody i służby! Zapraszam Was na Zjazd jednocześnie życząc odważnych i przemyślanych decyzji.

Czuwaj!
Komendant Hufca Jasło
phm. Waldemar Marek HR

 

Już za tydzień zainaugurujemy nowy rok harcerski 2015/2016

Druhny i Druhowie, w sobotę 12 września o godzinie 14.00 odbędzie się Msza Święta inaugurująca rok harcerski 2015/2016.
Uroczystości podzielone zostaną na dwie części:

I – Zuchy zapraszamy o godzinie 10.00 na Ogródek Jordanowski gdzie podejmą się zadań rękodzielniczych i artystycznych. Wezmą także udział w Mszy Świętej i apelu po czym zakończą uroczystości.

II – Harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników zapraszamy na godzinę 14.00 na Mszę Świętą do Fary. Następnie wezmą oni udział w apelu inauguracyjnym po którym nastąpi flash mob. Całość happeningu dla harcerzy zakończy śpiewanie na rynku ok. godz. 19.00

W trakcie zajęć zuchowych i harcerskich przewidziany jest skromny posiłek oraz gorąca herbata.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Trwa pierwszy od wielu lat Zlot Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Woli Michowej

Komenda Chorągwi Podkarpackiej ZHP zorganizowała przedsięwzięcie na skalę całego województwa - Zlot Chorągwi, w którym bierze udział około 500 uczestników z terenu Podkarpacia.

Komendę Hufca Jasło reprezentują dwa środowiska: 166 Jasielska Drużyna Harcerska "Cichociemni" oraz 139 Drużyna Harcerska "Lisy".

W piątek stanicę zlotu odwiedziło około setki zaproszonych gości instruktorów i przedstawicieli władz samorządowych. Zmagania uczestników zlotu ze specjalnosciami obejrzała miedzy innymi Druhna Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica, Pani Wicewojewoda Maria Kurowska, Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki oraz dziesiątki innych przedstawicieli pobliskich miast, gmin i powiatów.

Zapraszamy do bieżącego śledzenia tego niesamowitego przedsięwzięcia na https://www.facebook.com/podkarpacka.zhp

Już niebawem dostępna będzie pełna galeria zdjęć.

 
Więcej artykułów…
Cytat dnia

Nie błądzi tylko ten, kto nic nie robi.

<gen. R. Baden-Powell>

krzyz2.png
Instytucje wspierające

Hufiec Jasło realizuje zadanie publiczne wspierane przez Urząd Miasta w Jaśle pod nazwą: "Profilaktyka oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym"

Statystyka
Odsłon : 211422