Referat Duszpasterski Hufca ZHP w Jaśle zaprasza Harcerki, Harcerzy, Instruktorów i Seniorów na Harcerskie Rekolekcje Wielkopostne organizowane w Domu Rekolekcyjnym im. Jana Pawła II w Desznicy.

Komenda Hufca Jasło oraz Referat Duszpasterski zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się od 9 do 11 marca 2012 roku w Desznicy.

Przedmiotem rozważań na naszych Rekolekcji Harcerskich będzie przesłanie zawarte w życiu i nauczaniu Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Koszt wyjazdu to 50 zł od osoby. (Należy zabrać ze sobą)
Zbiórka uczestników –  pod Gimnazjum nr 2 w Jaśle w piątek  09.03.2012 r., o godz. 15.00.

Ze względów organizacyjnych zgłoszenia proszę składać do 06.03.2011 (do wtorku przed wyjazdem na rekolekcje) w Komendzie Hufca. UWAGA!!! Ilość miejsc ograniczona – w przypadku braku wolnych miejsc o udziale w rekolekcjach decyduje kolejność zgłoszeń!

 

Wczoraj 22 lutego 2012 roku odbyła się Uroczysta Wieczornica z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Okolicznościowe spotkanie z okazji DMB jak co roku przygotowała 139 DH „Lisy” w ciepłej atmosferze Hapcówki mieszczącej się przy Gimnazjum nr 2 w Jaśle.
Podczas wieczornicy obecni byli przedstawiciele środowisk harcerskich Hufca Jasło a także drużynowi i instruktorzy hufca jak również Pani Dyrektor Gimnazjum nr 2.
W trakcie spotkania dh hm Wiesław Hap wraz z drużyną przybliżył sylwetki gen. Roberta Baden-Powella, Andrzeja Małkowskiego oraz tych, którzy jako pierwsi rozprzestrzeniali idee harcerstwa na Rzeszowszczyźnie.
Nie zabrakło również wielu harcerskich piosenek śpiewanych wspólnie przez wszystkich zaproszonych gości.

W trakcie uroczystości Druh Komendant odczytał i wręczył listy pochwalne dla poszczególnych harcerzy naszego hufca, którzy wyróżnili się swoją roczną pracą, zaangażowaniem i przykładem.
Wszystkim uhonorowanym Serdecznie Gratulujemy a są to:
- Aleksandra Jarosz
- Aleksandra Nawracaj
- Angelika Zagórska
- Dominika Wojdyła
- Kamila Pikuła
- Karolina Olszewska
- Klaudia Rak
- Klaudia Sychta
- Magdalena Stukus
- Marta Hadała
- Marzena Winiarska
- Mateusz Szot
- Natalia Buba
- Paulina Janik
- Weronika Jarecka
- Wojciech Zajdel
- Zuzanna Majka

 
Cytat dnia

Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś, czym się jest.

<ks. Kazimierz Lutosławski>

krzyz2.png
Instytucje wspierające

Hufiec Jasło realizuje zadanie publiczne wspierane przez Urząd Miasta w Jaśle pod nazwą: "Profilaktyka oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym"

Statystyka
Odsłon : 292444