Z okazji nadchodzącego Zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim zdrowych i wesołych Świat Wielkanocnych.

Druhny i Druhowie, życzę Wam wielu radosnych chwil pełnych wiary, nadziei i miłości w gronie rodziny i przyjaciół. Niech ten czas będzie dla nas wypoczynkiem od codziennych spraw i obowiązków.

Życzę Wam w szczególności aby postać Jezusa Zmartwychwstałego stała się dla Was drogowskazem życiowym. Abyście każdego dnia swojej ziemskiej podróży, wśród tysiąca spraw, potrafili odnaleźć zawsze dobro, szacunek, uczciwość i te młodzieńcze ideały, którymi żyć powinien każdy spod znaku lilijki.

Czuwaj!
Komendant Hufca
phm. Waldemar Marek HR

 

Komenda Hufca ZHP w Jaśle zaprasza wszystkie środowiska zuchowe i harcerskie na Festiwal Piosenki, który odbędzie się 31 marca o godzinie 9.00 w Gimnazjum nr 2 w Jaśle.

Po dwóch latach przerwy wznowiony został Festiwal Piosenki Harcerskiej. Już 31 marca na Auli Gimnazjum nr 2 w Jaśle zaprezentują się gromady zuchowe i drużyny harcerskie Hufca Jasło.

...mottem przewodnim tegorocznego festiwalu jest nasz region i wędrówka...

Zapraszamy Serdecznie każdą Druhnę i Druha. Mamy nadzieję, że nasz festiwal będzie kolejnym harcerskim spotkaniem, w którym liczy się dobra atmosfera i potrzeba przebywania w gronie przyjaciół.
Zgłoszenia proszę przesyłać do 26 marca 2012 r.

Do zobaczenia na festiwalu - Czuwaj!

 

Komenda Hufca ZHP w Jaśle zaprasza chętne dzieci na aktywny wypoczynek podczas letniej koloni nad Morzem Bałtyckim.

Po raz kolejny Komenda Hufca podjęła się organizacji letniego wypoczynku nad polskim morzem. Tym razem wybieramy się do pięknego ośrodka wypoczynkowego w Junoszynie k. Jantaru, w terminie od 8 do 22 sierpnia.
Miejsce obozowania możecie sprawdzić pod adresem: www.sawa.mierzeja.com

W programie między innymi: całodniowa wycieczka do Malborka, zwiedzanie Trójmiasta, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia sportowe, piesze wędrówki, rejs statkiem oraz wiele, wiele innych atrakcji.

Karty na kolonie do odebrania w Komendzie Hufca Jasło, ul. Kopernika 8 (Mała Czwórka).
Kontakt telefoniczny: 601 889 697 po godz. 15.00 lub 669 433 337.

 

Harcerze z Hufca ZHP w Jaśle wzięli udział w uroczystościach złożenia kwiatów pod pomnikiem AK w Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Od 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Żołnierzy stawiających opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 1944–1963.

Pierwszy dzień marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia, tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”

Dziękuję reprezentantom 139 DH „Lisy”, 405 JDH „Puchatki” oraz I Szczepu Orląt, którzy uczestniczyli w honorowej warcie pod pomnikiem AK.

 

20 marca w Zespole Szkół nr 1 w Jaśle odbędzie się Hufcowy Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”

Komenda Hufca ZHP w Jaśle zaprasza zuchy, harcerki, harcerzy oraz wędrowników do uczestnictwa w corocznym konkursie recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”

Mottem tegorocznego konkursu są słowa piosenki śpiewanej przez Jonasza Koftę "Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście..."

Każdy uczestnik recytuje jeden wiersz i fragment prozy związany z tematyką konkursu, pamiętając o tym, by do minimum ograniczyć gesty ilustracyjne.
Laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach zostaną wytypowani do udziału w eliminacjach chorągwianych.

Szczegółowe informacje otrzymacie od swoich drużynowych.
Serdecznie zapraszamy!

 
Więcej artykułów…
Cytat dnia

Być wychowawcą - znaczy: dawać, służyć, pomagać, inspirować.

<A. Kamiński>

krzyz2.png
Instytucje wspierające

Hufiec Jasło realizuje zadanie publiczne wspierane przez Urząd Miasta w Jaśle pod nazwą: "Profilaktyka oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym"

Statystyka
Odsłon : 292492