Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam Drogie Harcerki i Harcerze, Instruktorzy i Instruktorki zdrowych i pogodnych świąt. Wszelkich łask Bożych jakimi obdarować może nas nowo narodzony Chrystus.

Niech ten czas upłynie Wam w ciepłej rodzinnej atmosferze pełnej życzliwości wzajemnego zrozumienia i szacunku. Niech jeszcze mocniej scali wszystkie rodziny i napełni dobrocią Wasze serca.

Życzę Wam chwil pełnych wiary, radości i świątecznego kolędowania a w nowym roku spełnienia marzeń i dalszych sukcesów w harcerskiej służbie.

Czuwaj!
Komendant Hufca Jasło
phm. Waldemar Marek HR

 

„Odważ się być dobrym”, to hasło towarzyszyć będzie tegorocznej wędrówce Betlejemskiego Światła Pokoju.

Płomień rozpalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem poprzez ręce skautów i harcerzy niebawem zawita w naszym mieście. W tym roku, Betlejemskie Światło wprowadzi 309 DH „Golesz” pod przewodnictwem pwd. Iwony Dziedzic.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta Jasła oraz wszystkie środowiska Hufca Jasło na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na płycie Rynku w Jaśle w środę 19 grudnia o godzinie 16.00.

Niech dzięki nam, ten niezwykły płomień miłości i pokoju dotrze do każdego, niech niesie ciepło, zrozumienie i nadzieję oraz odwagę do bycia lepszymi ludźmi.

Komendant Hufca Jasło
phm. Waldemar Marek HR

 

Komenda Hufca ZHP w Jaśle włącza się w ogólnopolską akcję „Talerz Miłosierdzia”.

Dziś tj. 16 listopada, rusza zbiórka datków na „poprawę warunków życiowych osobom potrzebującym i bezdomnym” organizowana przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacja „Bliźniemu swemu…”.

Na terenie Jasła będzie można spotkać umundurowane harcerki i harcerzy zbierający datki na rzecz ubogich i potrzebujących.
Każdy darczyńca za przekazanie 20 zł lub więcej, otrzyma „Talerz Miłosierdzia” wraz z certyfikatem. Za przekazanie 2 zł i więcej otrzyma „Chlebek Miłosierdzia”.

Zbiórka datków odbywać się będzie w następujących miejscach:
- Komenda Hufca Jasło w godzinach urzędowania. (wtorki i czwartki)
- Kościół Farny w Jaśle
- Kościół Parafialny w Jaśle pw. Matki Bożej Częstochowskiej
- Kościół Parafialny w Desznicy pw. Matki Boskiej Niepokalanej
- Sklep MPM w Jaśle na ul. Jana Pawła II, w godzinach popołudniowych w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie.

Ciągle trwają działania mające na celu znalezienie nowych punktów zbiórek.
Oficjalna strona akcji znajduje się pod adresem http://talerz.org/

 

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Hufcowy Rajd „Tropami Jesieni”

Druhny i Druhowie w najbliższą sobotę wyruszamy na kolejną przygodę w Beskidzie Niskim, na nasz coroczny Rajd „Tropami Jesieni”.

Szlak poprowadzi nas wspaniałymi zakątkami Magury Wątkowskiej z Folusza do samej Desznicy gdzie czekać będzie gorąca herbata, posiłek i wspaniałe ognisko.

Wyruszamy z Jasła (Rynek, pod filarami) o godzinie 8.00. Koszt wyprawy to 7 zł od os.
Przewidziany powrót ok. godziny 16.00

Do zobaczenia na szlaku!
Czuwaj!

 

Druhny i druhowie, 9 listopada 2012 roku rozpocznie się kolejna edycja Hufcowej Szkoły Małej Kadry w Swoszowej.

Zespół Programowy przy Komendzie Hufca ZHP w Jaśle po raz kolejny organizuje szkolenie małej kadry. W tym roku kurs odbędzie się w trzech zjazdach w oparciu o bazę w Szkole Podstawowej w Swoszowej.

Zjazd I 9-11 listopad 2012
Zjazd II 23-25 listopad 2012
Zjazd III 7-9 grudnia 2012

Szkolenie odbywać się będzie na dwóch poziomach: Kurs zastępowych – każda drużyna może wysłać maksymalnie 5 osób. Kurs przybocznych – drużyna wysyła maksymalnie 2 osoby przy czym kadra szkolenia ustala minimalny wiek na kurs przybocznych – 15 lat. Osoby takie powinny posiadać Krzyż Harcerski oraz wiedzę z zakresu szkolenia zastępowych.

Koszt pojedynczego wyjazdu to 30 zł od os, całe szkolenie wyniesie 90 zł

Na pierwszy zjazd wyruszamy w piątek, 9 listopada o godzinie 15.30 spod Gimnazjum nr 2 w Jaśle. Zbiórka uczestników szkolenia o godzinie 15.15

Zgłoszenia można przesyłać najpóźniej do dnia 22 października 2012 roku. W imieniu całego Zespołu Programowego jak i Komendy Hufca ZHP w Jaśle SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


UWAGA!

Ze względu na niewielką ilość zgłoszonych osób kurs przybocznych w tym roku zostaje odwołany!

 
Więcej artykułów…
Cytat dnia

Pamiętajcie, że nie w tem jest wart człowiek, co przemyślał i przeżył, ale co zrobił dobrego na świecie.

<A. Małkowski>

krzyz2.png
Instytucje wspierające

Hufiec Jasło realizuje zadanie publiczne wspierane przez Urząd Miasta w Jaśle pod nazwą: "Profilaktyka oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym"

Statystyka
Odsłon : 292461