Druhny i druhowie, 9 listopada 2012 roku rozpocznie się kolejna edycja Hufcowej Szkoły Małej Kadry w Swoszowej.

Zespół Programowy przy Komendzie Hufca ZHP w Jaśle po raz kolejny organizuje szkolenie małej kadry. W tym roku kurs odbędzie się w trzech zjazdach w oparciu o bazę w Szkole Podstawowej w Swoszowej.

Zjazd I 9-11 listopad 2012
Zjazd II 23-25 listopad 2012
Zjazd III 7-9 grudnia 2012

Szkolenie odbywać się będzie na dwóch poziomach: Kurs zastępowych – każda drużyna może wysłać maksymalnie 5 osób. Kurs przybocznych – drużyna wysyła maksymalnie 2 osoby przy czym kadra szkolenia ustala minimalny wiek na kurs przybocznych – 15 lat. Osoby takie powinny posiadać Krzyż Harcerski oraz wiedzę z zakresu szkolenia zastępowych.

Koszt pojedynczego wyjazdu to 30 zł od os, całe szkolenie wyniesie 90 zł

Na pierwszy zjazd wyruszamy w piątek, 9 listopada o godzinie 15.30 spod Gimnazjum nr 2 w Jaśle. Zbiórka uczestników szkolenia o godzinie 15.15

Zgłoszenia można przesyłać najpóźniej do dnia 22 października 2012 roku. W imieniu całego Zespołu Programowego jak i Komendy Hufca ZHP w Jaśle SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


UWAGA!

Ze względu na niewielką ilość zgłoszonych osób kurs przybocznych w tym roku zostaje odwołany!

 

Już w najbliższą sobotę, tj. 6 października o godzinie 9.00 rozpoczną się Jesienne Biegi Przełajowe „O złoty Liść Dębu”

Komenda Hufca ZHP w Jaśle, 139 DH „Lisy” oraz Jasielski Klub Olimpijczyka przy Gimnazjum nr 2 w Jaśle zapraszają na XIII Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe „O Złoty Liść Dębu” pod Patronatem Burmistrza Miasta Jasła i Starosty Jasielskiego.

Zawody odbędą się 6 października 2012 o godzinie 9.00 na boisku MOSiR w Jaśle. W biegach mogą brać udział zuchy, harcerze oraz dzieci i młodzież niezrzeszona w ZHP.

Zgłoszenia do biegów w poszczególnych kategoriach należy składać w godz. 8.00 – 8.45 na miejscu startu. Opiekunem osób niepełnoletnich winni być instruktorzy ZHP, nauczyciele lub rodzice.
Każdy z zawodników powinien mieć ze sobą dowód tożsamości (legitymację szkolną).

UWAGA! Organizatorzy nie ubezpieczają uczestników biegów – odpowiedzialność z tego tytułu spoczywa na opiekunach i rodzicach.

 

Już za tydzień w piątek, rozpocznie się oficjalnie nowy rok harcerskiej przygody i służby.

W piątek 28 września o godzinie 15.30 na placu przed kościołem farnym w Jaśle wszystkie środowiska harcerskie naszego hufca spotkają się na apelu inaugurującym Rok Harcerski 2012/2013.

Zaczynamy kolejne, pełne wrażeń przedsięwzięcia. Przed nami mnóstwo atrakcji, biwaków, gier, zbiórek, rajdów i szkoleń.
Już w październiku dla wszystkich harcerek i harcerzy naszego hufca zorganizowany zostanie rajd i biegi przełajowe „O złoty Liść Dębu”. W listopadzie z kolei odbędzie się kolejna edycja Hufcowej Szkoły Małej Kadry i zabawy andrzejkowe dla harcerzy oraz zuchów.

Aktualny harmonogram przedsięwzięć programowych zamieszczony jest w lewym menu strony.

Do zobaczenia wkrótce
Czuwaj!

 

Komenda Hufca ZHP w Jaśle organizuje drugi turnus kolonijny nad Morzem w terminie 15–29.07.2012 r.

W związku z dużym zainteresowaniem kolonią letnią nad Morzem Bałtyckim Komenda Hufca organizuje dodatkowy turnus kolonijny w Jarosławcu w terminie 15 – 29 lipca 2012 r.

W programie m.in: dwie całodniowe wycieczki do Łeby i Słowińskiego Parku Narodowego (Ruchome Wydmy), rejs statkiem, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia sportowe, piesze wędrówki i wiele innych.

Karty na kolonie do odebrania w Komendzie Hufca Jasło, ul. Kopernika 8 (Mała Czwórka) w każdy wtorek i czwartek.
Kontakt telefoniczny: 601 889 697 po godz. 15.00.

 

Komenda Hufca ZHP w Jaśle ma zaszczyt poinformować, że od maja b.r. zaczyna funkcjonować nowe biuro hufca.

Z dniem 8 maja Biuro Komendy Hufca Hufiec Jasło rozpocznie oficjalnie swoja działalność pod nowym adresem na ul. M. Kopernika 8 w Jaśle.

Hufiec czynny będzie w każdy wtorek i czwartek miesiąca w następujących godzinach:

WTOREK
10.00 – 13.00 – Komendant Hufca phm. Waldemar Marek
15.30 – 18.00 – Z.ca Komendanta Hufca hm Dorota Rzońca

CZWARTEK
11.00 – 15.00 – członkowie Komendy Hufca
15.30 – 18.00

ZAPRASZAMY!

Serdecznie dziękujemy wszystkim instruktorom, harcerkom i harcerzom, którzy przyczynili się odnowienia i umeblowania naszego nowego lokum. Wyrażamy również szczere podziękowanie władzom i instytucjom dzięki którym Hufiec Jasło posiada własne biuro.

 

 
Więcej artykułów…
Cytat dnia

Współczesna dzielność musi być przeniknięta panowaniem nad sobą i męstwem, rozwagą i sprawiedliwością. 

<Aleksander Kamiński>

krzyz2.png
Instytucje wspierające

Hufiec Jasło realizuje zadanie publiczne wspierane przez Urząd Miasta w Jaśle pod nazwą: "Profilaktyka oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym"

Statystyka
Odsłon : 223965