Już 19 stycznia rozpocznie się Wielki Turniej Drużyn o Puchar Komendanta Hufca Jasło.

Druhny i Druhowie, rozpoczynamy wielkie przedsięwzięcie jakim jest Międzydrużynowy Turniej o Puchar Komendanta Hufca Jasło. Reprezentacje drużyn wezmą udział w kilku potyczkach – piłka siatkowa, piłka nożna, tenis stołowy, zawody pływackie, i ostatnim zadaniu niespodziance dla odważnych i najlepszych.

Podsumowanie Turnieju nastąpi w czerwcu 2013 roku a wraz z nim zwycięskie drużyny otrzymają wspaniałe nagrody oraz Puchar Przechodni Komendanta Hufca Jasło.

Zawody rozpoczynamy od siatkówki już 19 stycznia o godzinie 9.30 w Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Kołaczycach. Szczegółowe informacje znajdziecie >>tutaj<<

Życzę wszystkim startującym powodzenia i dobrej zabawy!

Czuwaj!
Komendant Hufca Jasło
phm. Waldemar Marek HR

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam Drogie Harcerki i Harcerze, Instruktorzy i Instruktorki zdrowych i pogodnych świąt. Wszelkich łask Bożych jakimi obdarować może nas nowo narodzony Chrystus.

Niech ten czas upłynie Wam w ciepłej rodzinnej atmosferze pełnej życzliwości wzajemnego zrozumienia i szacunku. Niech jeszcze mocniej scali wszystkie rodziny i napełni dobrocią Wasze serca.

Życzę Wam chwil pełnych wiary, radości i świątecznego kolędowania a w nowym roku spełnienia marzeń i dalszych sukcesów w harcerskiej służbie.

Czuwaj!
Komendant Hufca Jasło
phm. Waldemar Marek HR

 

„Odważ się być dobrym”, to hasło towarzyszyć będzie tegorocznej wędrówce Betlejemskiego Światła Pokoju.

Płomień rozpalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem poprzez ręce skautów i harcerzy niebawem zawita w naszym mieście. W tym roku, Betlejemskie Światło wprowadzi 309 DH „Golesz” pod przewodnictwem pwd. Iwony Dziedzic.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta Jasła oraz wszystkie środowiska Hufca Jasło na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na płycie Rynku w Jaśle w środę 19 grudnia o godzinie 16.00.

Niech dzięki nam, ten niezwykły płomień miłości i pokoju dotrze do każdego, niech niesie ciepło, zrozumienie i nadzieję oraz odwagę do bycia lepszymi ludźmi.

Komendant Hufca Jasło
phm. Waldemar Marek HR

 

Komenda Hufca ZHP w Jaśle włącza się w ogólnopolską akcję „Talerz Miłosierdzia”.

Dziś tj. 16 listopada, rusza zbiórka datków na „poprawę warunków życiowych osobom potrzebującym i bezdomnym” organizowana przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacja „Bliźniemu swemu…”.

Na terenie Jasła będzie można spotkać umundurowane harcerki i harcerzy zbierający datki na rzecz ubogich i potrzebujących.
Każdy darczyńca za przekazanie 20 zł lub więcej, otrzyma „Talerz Miłosierdzia” wraz z certyfikatem. Za przekazanie 2 zł i więcej otrzyma „Chlebek Miłosierdzia”.

Zbiórka datków odbywać się będzie w następujących miejscach:
- Komenda Hufca Jasło w godzinach urzędowania. (wtorki i czwartki)
- Kościół Farny w Jaśle
- Kościół Parafialny w Jaśle pw. Matki Bożej Częstochowskiej
- Kościół Parafialny w Desznicy pw. Matki Boskiej Niepokalanej
- Sklep MPM w Jaśle na ul. Jana Pawła II, w godzinach popołudniowych w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie.

Ciągle trwają działania mające na celu znalezienie nowych punktów zbiórek.
Oficjalna strona akcji znajduje się pod adresem http://talerz.org/

 

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Hufcowy Rajd „Tropami Jesieni”

Druhny i Druhowie w najbliższą sobotę wyruszamy na kolejną przygodę w Beskidzie Niskim, na nasz coroczny Rajd „Tropami Jesieni”.

Szlak poprowadzi nas wspaniałymi zakątkami Magury Wątkowskiej z Folusza do samej Desznicy gdzie czekać będzie gorąca herbata, posiłek i wspaniałe ognisko.

Wyruszamy z Jasła (Rynek, pod filarami) o godzinie 8.00. Koszt wyprawy to 7 zł od os.
Przewidziany powrót ok. godziny 16.00

Do zobaczenia na szlaku!
Czuwaj!

 
Więcej artykułów…
Cytat dnia

Nic nie znaczą słowa Przyrzeczenia, jeśli się wielokrotnie nie przełamały w pryzmacie codziennego życia.

<Jadwiga Falkowska>

krzyz2.png
Instytucje wspierające

Hufiec Jasło realizuje zadanie publiczne wspierane przez Urząd Miasta w Jaśle pod nazwą: "Profilaktyka oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym"

Statystyka
Odsłon : 223965