W dniu 19 marca br. w ZSM nr 1 w Jaśle odbył się hufcowy konkurs recytatorski strofy o Ojczyźnie.

Mottem tegorocznego konkursu był fragment wiersza pt. „Łódź” J. Tuwima jako inspiracja do sięgnięcia po twórczość pisarzy i poetów opisujących wsie, miasteczka i miasta polskie.

Jury w składzie osobowym: Beata Urban, phm Barbara Goleń i Aleksandra Sokołowska wyłoniło zwycięzców:

w kategorii zuchów
I miejsce Magdalena Lewicka z GZ Dzielne Orły z Zarzecza
II miejsce Natalia Cisowska z GZ Leśne Ludki działającej przy SP 8 w Jaśle
III miejsce Mateusz Spólnik GZ Dzielne Orły z Zarzecza

w kategorii harcerzy
I miejsce Sylwia Więcek z 139 DH „Lisy”
II miejsce Iwona Bracik z DH „ Leśni” z Czeluśnicy
III miejsce Natalia Wróbel z 139 DH „Lisy”

w kategorii harcerzy starszych
I miejsce Gabriela Czerwińska z 139 DH „Lisy”
II miejsce Marta Hadała z 15 DH w Szebniach

 

6 kwietnia 2013 roku odbędzie się Hufcowy Festiwal Piosenki harcerskiej, mottem przewodnim jest hasło: „Śmiało w górę…”

Komenda Hufca ZHP w Jaśle Serdecznie Zaprasza wszystkie środowiska na Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej, który odbędzie się w Auli Gimnazjum nr 2 w Jaśle w sobotę 6 kwietnia 20013 roku.

Uczestnicy zmierzą się w następujących kategoriach:
- gromady zuchowe
- drużyny harcerskie
- drużyny starszoharcerskie
- drużyny wędrownicze
- drużyny wielopoziomowe

Zuchy rozpoczynają festiwal o godzinie 9.00 i zaprezentują dwie piosenki oraz jeden pląs.
Harcerze spotykają się o godzinie 11.00 i zaprezentują po dwie piosenki.
Tradycyjnie zabrania się używania ścieżek dźwiękowych zwanych jako playback, półplayback.

Zgłoszenia proszę przesłać do dnia 02.04.2013r. na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Raz jeszcze SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Sztab Festiwalu Piosenki Harcerskiej

 

Komenda Hufca ZHP w Jaśle zaprasza wszystkie środowiska harcerskie do udziału w Konkursie recytatorskim Strofy o Ojczyźnie.

We wtorek 19 marca o godzinie 15.00 w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle, rozpocznie się Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”.

Mottem tegorocznego konkursu jest fragment wiersza pt. „Łódź” J. Tuwima jako inspiracja do sięgnięcia po twórczość pisarzy i poetów opisujących wsie, miasteczka i miasta polskie.

„Niech sobie Ganges, Sorrento, Krym
Pod niebo inni wynoszą,
A ja Łódź wolę!
Jej brud i dym
Szczęściem mi są i rozkoszą!”

Uczestnicy recytują jeden wiersz i jeden fragment prozy związany z tematyką konkursu, pamiętając o tym, by do minimum ograniczyć gesty ilustracyjne. Łączny czas prezentacji w kategorii nie może przekraczać 5 minut.

Zgłoszenia proszę przesyłać do 15 marca 2013 roku na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 601 889 697. Uczestnicy występować będą w następujących kategoriach wiekowych:

1. Zuchy (I-III klasa szkoły podstawowej)
2. Harcerze (IV-VI klasa szkoły podstawowej)
3. Harcerze starsi (I-III klasa gimnazjum)
4. Wędrownicy (I-III klasa szkoły ponadgimnazjalnej)

O wyłonieniu laureatów eliminacji decyduje Jury. Uczestnicy eliminacji otrzymują dyplomy uczestnictwa a zwycięzcy dyplomy i nagrody. Laureaci konkursu będą reprezentować hufiec na konkursie chorągwianym w dniu 23 marca w Brzozowie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Organizator: Hufiec ZHP w Jaśle

 

Referat Duszpasterski Hufca ZHP w Jaśle zaprasza wszystkich Harcerzy, Harcerki Instruktorów i Seniorów na XIX Harcerskie Rekolekcje Wielkopostne

Juz za tydzień rozpoczną się nasze harcerskie Rekolekcje Wielkopostne organizowane w Domu Rekolekcyjnym im. Jana Pawła II w Desznicy. Odbędą się one:
- dla HARCEREK i HARCERZY – w dniach 08– 10.03.2013 r.
- dla SENIORÓW i INSTRUKTORÓW - w dniu 10.03.2013 r.

Przedmiotem rozważań na naszych Rekolekcji Harcerskich będzie przesłanie zawarte w życiu Patronów Polskiej Młodzieży: Świętego Stanisława Kostki i Błogosławionej Karoliny Kózkówny. Ich postawa życiowa, najważniejsze wartości i ideały pomogą nam odnaleźć odpowiedź na nasze pytania o to, co jest najważniejsze w życiu człowieka, harcerza i chrześcijanina w naszej Ojczyźnie i w dzisiejszym świecie.

Zabierzcie ze sobą: książeczkę do nabożeństwa, różaniec, śpiwór oraz obuwie na zmianę.

Koszt pobytu wynosi od osoby: 50 zł (obejmuje zakwaterowanie i pełne wyżywienie; przejazd uczestników jest sponsorowany przez Hufiec). Zbiórka uczestników o godzinie 15.00 na Rynku w Jaśle. Wyjazd 15.15. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia proszę składać do 05.03.2013 (do wtorku przed wyjazdem na rekolekcje) w Komendzie Hufca.

UWAGA!!! Ilość miejsc ograniczona – w przypadku braku wolnych miejsc o udziale w rekolekcjach decyduje kolejność zgłoszeń!
Powrót do Jasła – niedziela, ok. godz. 14.00 – 14.30.

Zapraszamy Drużynowych i innych Instruktorów do zaangażowania się w organizację rekolekcji i do udziału w nich, aby pogłębić własne życie harcerskie i chrześcijańskie, i skuteczniej wychowywać innych.

Czuwaj !
W imieniu Referatu Duszpasterskiego
Ks. Phm. Józef Obłój
Kapelan Hufca ZHP Jasło

 

Już 19 stycznia rozpocznie się Wielki Turniej Drużyn o Puchar Komendanta Hufca Jasło.

Druhny i Druhowie, rozpoczynamy wielkie przedsięwzięcie jakim jest Międzydrużynowy Turniej o Puchar Komendanta Hufca Jasło. Reprezentacje drużyn wezmą udział w kilku potyczkach – piłka siatkowa, piłka nożna, tenis stołowy, zawody pływackie, i ostatnim zadaniu niespodziance dla odważnych i najlepszych.

Podsumowanie Turnieju nastąpi w czerwcu 2013 roku a wraz z nim zwycięskie drużyny otrzymają wspaniałe nagrody oraz Puchar Przechodni Komendanta Hufca Jasło.

Zawody rozpoczynamy od siatkówki już 19 stycznia o godzinie 9.30 w Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Kołaczycach. Szczegółowe informacje znajdziecie >>tutaj<<

Życzę wszystkim startującym powodzenia i dobrej zabawy!

Czuwaj!
Komendant Hufca Jasło
phm. Waldemar Marek HR

 
Więcej artykułów…
Cytat dnia

Służba dobrowolna, z własnej chęci i bez niczyjego przymusu przynosi najwyższy człowiekowi zaszczyt.

A. Małkowski

krzyz2.png
Instytucje wspierające

Hufiec Jasło realizuje zadanie publiczne wspierane przez Urząd Miasta w Jaśle pod nazwą: "Profilaktyka oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym"

Statystyka
Odsłon : 292448