W dniu 8 stycznia 2017 roku na terenie powiatu jasielskiego odbyła się publiczna kwesta w ramach, której zuchy, harcerki, harcerze oraz instruktorzy jasielskiego hufca zbierali środki na działalność programową naszego hufca.
Dla wszystkich naszych dobroczyńców mieliśmy drobny prezent kalendarz harcerski na 2017 rok.

Udział w akcji wzięły następujące środowiska: I Szczep Orląt, 139 DH Lisy, 309 DH Golesz, 166 JDH Cichociemni, 307 KGDH Wilki, DH z Sobniowa, 15 DH Płomienie z Szebni, DH z Cieklina, Gromada Zuchowa przy Szkole Podstawowej w Czeluśnicy oraz instruktorzy naszego hufca.

Dziękujemy za Waszą obecność, mimo niesprzyjających warunków pogodowych (-20°C), poświęcony czas i zaangażowanie. Największe jednak podziękowania należą się naszym sponsorom bez których nie udałoby się zrealizować tego przedsięwzięcia.

Serdeczne podziękowania składamy: Firmie Tosand II Andrzej i Zuzanna Siemiaczko, Fabryka Armatury JAFAR, Zajazd Pod Skalą, PPHU Alfa Agnieszka Mazur, FHU WIT-WIERT Witek Stopyra, Apteka Rodzinna, Zajazd u Zofii, Jasielskie Centrum Reklamy Frogart Jozef Nawracaj, Jasielska Siec Sklepów MPM. To dzięki Wam drodzy przyjaciele możliwe było wydanie tego kalendarza. Szczerze i z głębi serca dziękujemy za zrozumienie, wyrozumiałość i wsparcie.

 

W imieniu Zespołu ds. Promocji Hufca
phm. Robert Nowiński

 

W dniu 5 stycznia 2017 r odbył się coroczny opłatek instruktorski. Uroczystość rozpoczął komendant Hufca Jasło phm. Jerzy Kosiba, który powitał zebranych gości. Następnie kapelan naszego Hufca ks. phm. Józef Obłój odmówił modlitwę, po której zebrani połamali się opłatkiem składając sobie życzenia. Później usiedliśmy do stołów, zastawionych wspaniałymi daniami. Czego tu nie było: groch z kapustą, słynne gołąbki dh. Dorotki, śledzie dh Basi, barszcz czerwony z uszkami, żur, pierogi. Na koniec podano słodkości - wypieki naszych kochanych instruktorek.

W czasie degustacji przy kawie i herbacie mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji poświęconej najważniejszym chwilom w życiu naszego hufca w 2016 roku, przygotowanej przez pwd. Wojtka Zajdla. Nie zabrakło wspólnego kolędowania. W dobrym towarzystwie czas szybko mija i już po chwili przyszło nam się żegnać. Dziękujemy za Waszą obecność, a w szczególności druhnom z 309 DH Golesz które dbały, aby niczego nie brakło na stolach i żeby nikt z nas nie wyszedł głodny. Do zobaczenia na kolejnych przedsięwzięciach naszego Hufca, a już na pewno na kolejnym opłatku instruktorskim.

Do zobaczenia na kolejnych przedsięwzięciach naszego hufca, a już na pewno na kolejnym opłatku instruktorskim.

 

W imieniu Zespołu ds. Promocji Hufca
phm. Robert Nowiński

 

Już za tydzień wyruszamy po wielką przygodę na Zimowisko Harcerskie Hufca ZHP Jasło.

Druhny i druhowie, ferie lada chwila, a przed nami prawdziwe wyzwanie jakim jest Zimowisko Harcerskie w Osobnicy.

WYJAZD nastąpi 14 stycznia 2017 r. (sobota) o godzinie 8.00
spod ZSM nr 3 w Jaśle, ul. Szkolna 38 (Gimnazjum nr 2).

POWRÓT 18 stycznia 2017 r. (środa) o godzinie 17.15
także pod ZSM nr 3 w Jaśle.

WAŻNE - do zabrania!

Harcerze chcący uczestniczyć w zajęciach warsztatowych powinni (na miarę swoich możliwości) zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt:
Na warsztaty z fotografii - można zabrać własny aparat
Na warsztaty z nauki gry na gitarze - można zabrać własną gitarę
Na zajęcia z Judo - kto ma, może zabrać własne kimono lub strój sportowy

W trakcie Zimowiska planowana jest "dyskoteka" utrzymana w stylu retro. Dominować będą utwory rockandrollowe. Prosimy o zadbanie o odpowiednią stylizację z tamtych czasów. Kreacje z lat 50-tych aż do 80-tych to właśnie mniej-więcej okres dominowania tej muzyki.

Do zobaczenia na Zimowisku! :)

 

W dniu 27 grudnia 2016 r. odszedł na wieczną wartę Druh Marian Zawiliński - znany jaślanin, doktor nauk medycznych, harcerz i społecznik. Ten zasłużony na kilku polach działalności Człowiek przyszedł na świat 21 lutego 1928 r. w Sobniowie. W tamtejszej szkole zaczął swoją edukację i służbę harcerską, które kontynuował później w jasielskich szkołach powszechnych - im. Romualda Traugutta i im. Stanisława Staszica oraz w Gimnazjum i Liceum im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle, gdzie zdał maturę.

Po studiach na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie jako chirurg pracował m.in. w Jaśle, Ustrzykach Dolnych i Strzyżowie, gdzie pełnił obowiązki ordynatora i zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgicznego. Był też kierownikiem jasielskiej Przychodni Powiatowej i w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Święcanach. W 1986 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych na krakowskiej Akademii Medycznej.

Oprócz pracy medycznej od młodości udzielał się społecznie. M.in. jako harcerz o bogatym stażu, w tym okupacyjnym u boku lokalnych struktur AK, działał w Harcerskim Kręgu Seniorów „Sobniów”. Przez całe życie był wierny Prawu i Przyrzeczeniu Harcerskiemu. Dokąd mógł uczestniczył w hufcowych wieczornicach Dnia Myśli Braterskiej naszego Hufca i innych spotkaniach instruktorów i harcerzy. Chętnie dzielił się wspomnieniami na temat dawnego harcerstwa. Druh Marian był również wieloletnim i aktywnym członkiem Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, gdzie m.in. pełnił funkcję prezesa, był też członkiem Zarządu i członkiem zespołu redakcyjnego „Rocznika Jasielskiego”. Uczestniczył w pracach Komitetu Organizacyjnego Uroczystości Franciszkańskich w Jaśle. Był członkiem Komitetów Organizacyjnych Obchodów 100-lecia i 125-lecia Gimnazjum i Liceum im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Śmierć Druha Doktora to wielka strata dla środowiska lokalnego i dla wszystkich społeczników, w tym z naszego kręgu Hufca ZHP. Był On dla nas Bratem i Przyjacielem. Zapamiętamy Go jako Człowieka o wielkim umyśle, dowcipnego, wiernego wartościom, głęboko wierzącego i jako patriotę. Był dumny, że Jest jaślaninem, że jest harcerzem i może służyć temu miastu i jego mieszkańcom. Łącząc się w bólu z Jego najbliższą Rodziną zapewniamy, że w naszej pamięci Druh Marian pozostanie na zawsze.

Cześć Jego Pamięci!

W imieniu braci instruktorskiej Hufca ZHP Jasło
hm. Wiesław Hap

 

Harcerze z Hufca Jasło odebrali Betlejemskie Światło Pokoju

W sobotę 17.12.2016 roku delegacja jasielskiego Hufca ZHP odebrała w Katedrze Rzeszowskiej z rąk Biskupa Jana Wątroby, Betlejemskie Światło Pokoju wraz z przesłaniem „Odważnie twórzmy pokój”.

Druhny i druhowie z 309 Drużyny Harcerskiej Golesz ( dh Aleksandra Kaleta, dh Beata Boroń, dh Sonia Lisowska ,dh Anna Zdebska , dh Sandra Gajda, dh Adam Juszczyk, dh Bartosz Owsianka , dh Katarzyna Juszczyk, dh Paweł Konieczny, dh Patrycja Musiał, dh Nikola Hendzel, dh Kamila Placek, dh Aleksandra Pelczar, dh Michał Konieczny, dh Julia Tomaszewska) i 307 Kołaczyckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Wilki (dh Ada Rak, dh Karolina Makara, dh Emilia Kolbusz, dh Ania Węgrzyn, dh Kasia Węgrzyn, dh Monika Węgrzyn,dh Emilia Olszówka,dh Monika Sypien ,dh Greta Wojdyła ,dh Rafał Kolbusz ,dh Kamil Kołeczek ) wraz z z-cą Komendanta Hufca phm. Iwoną Dziedzic i Komendantem Hufca phm. Jerzym Kosibą , przywieźli Ogień do Jasła, gdzie już w najbliższą środę 21.12.2016 roku , o godzinie 17:30, rozpocznie się sztafeta Światła Pokoju po ziemi jasielskiej.

Wszystkich zapraszamy do jasielskiej Fary, tam po koncercie kwintetu instrumentów dętych blaszanych, podczas Mszy Świętej , nastąpi przekazanie Betlejemskiego Ognia zaproszonym Gościom, drużynom harcerskim i mieszkańcom Jasła.

Z-ca Komendanta Hufca Jasło
phm. Iwona Dziedzic

 
Więcej artykułów…
Cytat dnia

Być wychowawcą - znaczy: dawać, służyć, pomagać, inspirować.

<A. Kamiński>

krzyz2.png
Instytucje wspierające

Hufiec Jasło realizuje zadanie publiczne wspierane przez Urząd Miasta w Jaśle pod nazwą: "Profilaktyka oraz przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym"

Statystyka
Odsłon : 211427